Zasady współpracy

Wytyczenie wspólnych celów i wizji projektowej jest kluczowym elementem powstania przestrzeni funkcjonalnej oraz indywidualnie dopasowanej do Państwa charakteru i potrzeb.

Na przykładzie zrealizowanych projektów, przedstawiamy jak wygląda finalny projekt. W trakcie spotkania omówimy zasady i warunki współpracy, ustalimy harmonogram dalszych działań. Istotne jest określenie budżetu jaki chcą Państwo przeznaczyć na prace wykończeniowe. Pozwala nam to na przedstawianie rozwiązań idealnie dopasowanych.


PODPISANIE UMOWY i ANALIZA POTRZEB KLIENTA

W umowie określamy zakres i harmonogram prac, wynagrodzenie za poszczególne etapy oraz termin zakończenia prac projektowych. Przeprowadzamy z Państwem wywiad projektowy, która służy nam do dokładnego poznania Państwa potrzeb i oczekiwań.


INWENTARYZACJA

Pracę rozpoczynamy od wizyty na budowie, aby poznać i zrozumieć daną przestrzeń projektową. Dokonujemy dokładnych pomiarów, które są podstawą do wykonania rysunków technicznych. Na miejscu wykonujemy też dokumentację fotograficzną. W przypadku kiedy mieszkanie nie jest jeszcze oddane do użytkowania, pracujemy na rysunkach dostarczonych przez Klienta.


KONCEPCJA

Po starannej analizie Państwa potrzeb oraz możliwości technicznych danej przestrzeni przygotowujemy kilka propozycji nowego układu funkcjonalnego i aranżacyjnego w postaci rzutów z góry. Za pomocą wyburzeń lub domurowań ścian działowych kształtujemy nową przestrzeń lub zmieniamy przeznaczenie dotychczasowych pomieszczeń. Planujemy usytuowanie konkretnych mebli i sprzętów. Projektujemy sufity podwieszane, układ drewna i ceramiki na ścianach i podłodze.

 

SZCZEGÓŁOWIENIE WYBRANEJ KONCEPCJI (po korektach Klienta)

Na tym etapie przygotowujemy szczegółowe rozwiązania projektowe zaakceptowanej koncepcji. Przygotowujemy rysunki widoków (kładów) poszczególnych ścian. Dobieramy konkretne materiały wykończeniowe (wybieramy producenta, model, określamy niezbędne ilości potrzebnych materiałów). Przygotowujemy próbki materiałów, które mogą Państwo obejrzeć podczas spotkań. Przywiązujemy olbrzymią wagę do prawidłowego i funkcjonalnego wykorzystania możliwości związanych z oświetleniem każdego wnętrza. Wybieramy sprzęt  AGD i RTV, dobieramy kolorystykę poszczególnych pomieszczeń.


WIZUALIZACJE 3D

Na tym etapie bardzo pomocne w dokonaniu wyboru są trójwymiarowe wizualizacje 3D, które pokazują jak będzie wyglądało każde z projektowanych pomieszczeń; jaka będzie jego kolorystyka, faktury materiałowe i formy projektowanych elementów.


WYTYCZNE TECHNICZNE DLA WYKONAWCÓW Z WYKAZEM UŻYTYCH MATERIAŁÓW

Każdy z przygotowanych przez naszą pracownię projektów zawiera szczegółowy opis wykorzystanych materiałów, sposobu ich układania oraz informacje niezbędne do poprawnego wykonania projektu.


PRZEKAZANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ

Etap zamykający prace projektowe. Starannie przygotowana dokumentacja, pełny zestaw zaprojektowanych mebli, oświetlenia, ceramiki, kafli, sprzętu RTF i AGD oraz dodatków, szczegółowych opisów technicznych i rysunków wykonawczych.   

         
 

TERMINARZ PRAC PROJEKTOWYCH

Prace nad projektem wnętrzarskim trwają od 3 do 8 tygodni
w zależności od rodzaju projektu. Dbamy o to, żeby spotkania odbywały się regularnie, co pozwala na sprawne wykorzystanie czasu niezbędnego na wykonanie projektu oraz na przemyślenie przez Państwa poszczególnych zagadnień prezentowanych na spotkaniach.

 


Dziękujemy za zainteresowanie i zapraszamy do współpracy.

Wiwianna Pęzińska-Zakrzewska
StudioDesign